Home » Shop » LG 77 Inch LG OLED AI 77B4 4K Smart TV 2024 – OLED77B46LA
LG 77 Inch LG OLED AI 77B4 4K Smart TV 2024 – OLED77B46LA
Characteristics:
2 Speakers
Browsing the web
Child block
Smart TV
Teletext
Batteries included
Apple AirPlay 2
Switch off timer
Subtitling Closed Captioning
Audio Return Channel (ARC)
Flat screen
KSh580,000
Guaranteed Safe Checkout
Features & Compatibility
LG 77 inch LG OLED AI 77B4 4K Smart TV 2024 KEY FEATURES:
With OLED’s over 8.3 million self-lit pixels see perfect black and luminous colors
Dolby Vision™
Dolby Atmos®³
FILMMAKER MODE™
Gaming features like NVIDIA G-Sync
120Hz refresh rate
4 HDMI 2.1 inputs
LG 77 inch LG OLED AI 77B4 4K Smart TV 2024 Description
77C4 Gaming & Refresh Rate
Experience crisp, smooth imagery from a 0.1ms response time and up to 144Hz refresh rate8 to let you game at blinding speed without any blurring or tearing to keep up with the fastest games. Plus, NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium and VRR further improve gaming quality. Four HDMI 2.1 inputs allow you to plug in all the devices you need. Whether you game on consoles or on the cloud,6 the LG Game Dashboard and Game Optimizer put all the control at your fingertips
77B4 Picture Quality
77B4 α8 AI Processor 4K
77B4 Dolby Vision
77B4 FreeSync™
77B4 WebOs
77B4 Dolby Atmos™ sound
77B4 Voice control
LG 77 inch LG OLED AI 77B4 4K Smart TV 2024 Specs
Connections:
HDMI
USB 2.0
Ethernet LAN
RJ45
RF x 2
HDMI x 4
Connectivity:
Bluetooth
Wi-Fi
Common interface
Miracast
Bluetooth 5.1
eARC
Resolution: 4K Ultra HD
Tuner:
Analogue and digital
DVB-C,DVB-S,DVB-S2,DVB-T,DVB-T2
Technology:
OLED
AMD FreeSync
HDR
NVIDIA G-SYNC
Smart TV: Yes
Resolution (px): 3840 x 2160 px
Functions:
Browsing
Timeshift
Aspect ratio: 16:9
Power RMS: 20W
Compatible: Amazon Alexa
Includes: Remote control
VESA: 30 x 20 cm
Voltage: 100 – 240 V
Operating System: Web OS
Recording: USB
Screen: 77
Audio: Dolby Atmos
Energy consumption: 122 kWh
Channels: 2.0
Frequency: 120 Hz